Šachový klub Caissa Třebíč

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home

ŠK DDM Bystřice nad Pernštejnem - ŠK Caissa Třebíč C 2-3 Céčko po letech dobylo bystřickou tvrz a př

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

Ve 3.kole Regionální soutěže zajíždělo naše céčko do Bystřice nad Pernštejnem, kde nás čekal velmi těžký úkol. Naše výprava tedy vyrazila zkusit překvapit. V mlhavém počasí jsme se nakonec do Bystřice dostali a může se začít.

 

Jako první skončila partie na druhé šachovnici, kde hrál náš Vláďa Benda proti Pavlovi Klanicovi. Partie se dostala do střední hry s věžemi a lehkou figurou na obou stranách. Domácí hráč nabídl remízu a i když Vláďa chvíli váhal, nakonec se rozhodl remízu přijmout. 0,5:0,5 po první partii.

 

Následovala výhra na třetí šachovnici, kde Pavel Novák porazil Filipa Šorfa v koncovce s dvěma pěšci navíc. I přesto, že soupeř ještě dělal, co mohl, tak si náš hráč s jistotou postavil dámu a soupeř vzdal. Jdeme do vedení 0,5:1,5.

 

Na první šachovnici bojoval na naši straně Tomáš Loucký s obávaným soupeřem Karlem Krondráfem. Tomáš se skvěle a zkušeně bránil, ale i tak to nebylo nic platné, poněvadž domácí hráč proniknul koněm a věží a Tomáš po ztrátě dvou pěšců partii vzdal. Je vyrovnáno na 1,5:1,5.

 

Na páté šachovnici hrál na naší straně Lukáš Bachan, kde byl jeho soupeřem Tomáš Daniel. Lukáše neodradilo ani neoblíbené d4 v prvním tahu. Soupeř totiž spáchal hrubku, kde ještě nějakou dobu hrál bez figury. Luky ale zvládl koncovku na jedničku, kde obětoval pěšce a soupeř již z matu neuteče. Jdeme opět do vedení 2,5:1,5 a bod máme jistý.

 

Ale světe div se, ony se povedly body tři. Kamil Svoboda totiž v poslední partii na čtvrté šachovnici udržel vítěznou remízu s Ivo Šorfem a naše Céčko si veze domů vybojovanou krásnou a hlavně nečekanou výhru 3:2!

 

Céčko je tedy nadále stoprocentní s 9 body. V dalším kole hrajeme doma, kde přijede těžký soupeř v podobě Sokolu Jámy.

 

 

Podporují nás

NOBEL SYSTEM – informační a redakční systémy, elektronické obchody, webové stránky, internetový marketing, IT poradenství a školení, grafické návrhy

Poslední aktualita

Tento víkend bude v Brně patřit šachu. Vše začne v sobotu 4.6.2016 tradičními Bleskovkami Zdeňka Páska, na jejichž pravidelnost každou první sobotu v měsíci si už všichni zvykli. Tedy jen zopakuji, že místem konání je již rok čajovna Utopia na Divadelní 3 (bývalé kino Kapitol na Malinovského náměstí, jedna tram zastávka z Hlavního nádraží nebo pěšky) a s ním rovněž již víceméně tradiční začátek od 10.00. Příjemný cenový fond, 6 - 10 cen dle počtu účastníků, vklad 50,-Kč.

Celý článek...