Šachový klub Caissa Třebíč

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Články Rudolf Fišer čestným občanem města Třebíče

Rudolf Fišer čestným občanem města Třebíče

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 

Člen našeho šachového klubu Caissa Třebíč, PhDr. Rudolf Fišer CSc., převzal z rukou starosty města Pavla Heřmana nejvyšší městské ocenění – čestné občanství města Třebíče.

Dr. Fišer za šachovnicí

Rudolf Fišer je pedagog a historik se zaměřením na regionální historii Třebíče. Vyučoval na Filosofické fakultě v Brně a později na třebíčském gymnáziu. Ve svém díle se zabývá zejména historickým zpracováním židovského osídlení Třebíče. Díky mravenčí práci a úžasným znalostem objevil pro veřejnost taje života Židů, jejich každodenní starosti i radosti a také historii vzniku, rozkvětu a úpadku židovské čtvrti. Často přednáší v rámci židovského festivalu Šamajim a zejména pro třebíčskou pobočku České křesťanské akademie. Spolupracoval se Stanislavem Vrškou na vytvoření modelu třebíčského ghetta. Je autorem nebo spoluautorem řady významných publikací.

Model židovského města autorů Stanislava Vršky a Rudolfa Fišera

Aktualizováno Čtvrtek, 01 Září 2011 18:40  

Hlavní sponzor ŠK Caissa Třebíč

Banner

Podporují nás

NOBEL SYSTEM – informační a redakční systémy, elektronické obchody, webové stránky, internetový marketing, IT poradenství a školení, grafické návrhy

Poslední aktualita

Tento víkend bude v Brně patřit šachu. Vše začne v sobotu 4.6.2016 tradičními Bleskovkami Zdeňka Páska, na jejichž pravidelnost každou první sobotu v měsíci si už všichni zvykli. Tedy jen zopakuji, že místem konání je již rok čajovna Utopia na Divadelní 3 (bývalé kino Kapitol na Malinovského náměstí, jedna tram zastávka z Hlavního nádraží nebo pěšky) a s ním rovněž již víceméně tradiční začátek od 10.00. Příjemný cenový fond, 6 - 10 cen dle počtu účastníků, vklad 50,-Kč.

Celý článek...