Šachový klub Caissa Třebíč

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Články Miroslav Michálek v reprezentaci korespondenčních šachistů

Miroslav Michálek v reprezentaci korespondenčních šachistů

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 

15. 7. bude zahájen již 9. ročník Mistrovství Evropy družstev, hraný na webserveru ICCF. Přihlášených 34 družstev jednotlivých federací bylo rozděleno do tří semifinálových skupin a z každé skupiny postupují do finále první tři týmy.

Družstvo České republiky bylo zařazeno do semifinálové skupiny č. 2. Hraje se na osmi šachovnicích a průměrné ELO našeho reprezentačního výběru je 2429 bodů, což je čtvrtý nejvyšší průměrný rating. Favoritem postupu je Litva, silnou sestavou disponuje rovněž Finsko a Polsko. Tabulku naší skupiny si můžete prohlédnout zde.

Já jsem byl zařazen na 2. šachovnici, kde např. Rakousko reprezentuje GM Herman Knoll, IM v praktickém šachu s aktuálním ELO FIDE 2365, Finsko GM Georg Österman, FM v praktickém šachu s aktuálním ELO FIDE 2281 a Litvu GM Pavelas Rubinas. Tato šachovnice splňuje klasifikací turnaj 9. kategorie a norma GM je nastavena vysoko - 8 bodů z 11 partií. Kompletní seznam mých soupeřů na 2. šachovnici naleznete v tabulce zde.

Kapitánem družstva je GM Zdeněk Nývlt z Brna, který ve své úvodním zprávě uvedl, že sice nepatříme k favoritům postupu, ale určitě se o něj popereme!

Aktualizováno Středa, 06 Červenec 2011 12:23  

Hlavní sponzor ŠK Caissa Třebíč

Banner

Podporují nás

NOBEL SYSTEM – informační a redakční systémy, elektronické obchody, webové stránky, internetový marketing, IT poradenství a školení, grafické návrhy

Poslední aktualita

Tento víkend bude v Brně patřit šachu. Vše začne v sobotu 4.6.2016 tradičními Bleskovkami Zdeňka Páska, na jejichž pravidelnost každou první sobotu v měsíci si už všichni zvykli. Tedy jen zopakuji, že místem konání je již rok čajovna Utopia na Divadelní 3 (bývalé kino Kapitol na Malinovského náměstí, jedna tram zastávka z Hlavního nádraží nebo pěšky) a s ním rovněž již víceméně tradiční začátek od 10.00. Příjemný cenový fond, 6 - 10 cen dle počtu účastníků, vklad 50,-Kč.

Celý článek...