Šachový klub Caissa Třebíč

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Články ŠK Caissa Třebíč "C" - Jiskra Humpolec "A" 6,5 : 1,5 aneb bouchejte šampaňské

ŠK Caissa Třebíč "C" - Jiskra Humpolec "A" 6,5 : 1,5 aneb bouchejte šampaňské

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 4
NejhoršíNejlepší 

Na prosluněnou neděli to zrána vůbec nevypadalo, nad Podklášteřím se převalovala mlha a zdálo se, že každou chvíli začne pršet. Vzbudil jsem se krátce po šesté, spálený z předchozího dne, neboť jsme u rodičů mé drahé polovičky sázeli ovocné stromky. Nevěřili byste, co dokáže aprílové slunce vytvořit na pokožce. Že já se pořádně nenamazal, jak mi všichni dobře radili:-).

S přibývajícími hodinami se nedělní počasí neustále vylepšovalo a když jsem vycházel z domu k dějišti utkání, bylo jasné, že nás čeká překrásný den. Jen aby vše klaplo, zaváhat s papírově slabším celkem Jiskry Humpolec by bylo trestuhodné, obzvláště pokud se zahledíme na tabulku druhé ligy „D“, kde naše Béčko prozatím zaujímá sestupovou příčku.

Po cestě jsem potkal dobře naladěného Standu Mezlíka, s nímž jsem prohodil několik slov o minulém ligovém zápase s brněnskou „Lokálkou“, která se bohužel ukázala nad síly Caissy „B“. Přetřásali jsme rovněž budoucí zápas s pardubickým AKISem, přičemž se ukázalo, že by si tam Standa rád zahrál, a tak mu místo v sestavě milerád přenechám:-). Samozřejmě jsme řešili i naše šance v aktuálním střetnutí a ani jeden z nás si nepřipustil možnost neúspěchu. Během družného hovoru jsme se oba před hotelem Atom takřka srazili s našimi soupeři, kteří právě přicestovali, takže jsme do hrací místnosti vstoupili všichni pohromadě krátce před desátou. Jako obvykle jsem patřil k nejméně dochvilným, ale ostatní si už zvykli:-).

Bojuji i proti plyšákům - partie Krčil - Ciešlak

U partie mi ovšem tak veselo nebylo. Nepovedlo se mi zahájení (pokus o „modern defence“) a já stál zle nedobře. Posuďte sami:

8
7
6
5
4
3
2
1
a b c d e f g h
Duel Krčil - Ciešlak po 17. tahu černého 

Nyní zahrál vůdce bílých, talentovaný mládežník Aleš Krčil, 18.Vf3 a po fxe4 19. Jxe4 Jf6 20.Jxf6 exf6 se postupně vyměnily všechny těžké figury na e sloupci a zůstali jen střelci – remíza. Kdyby byl bílý zvolil přesné 18. exf5 s dalším Vae1, z pozice bych se příliš neradoval.

Úspěšný návrat Miroslava Michálka

Naštěstí se většině našich hráčů dařilo lépe než mně. Rychle vyhráli bílými na třetí šachovnici Miloš Milostný s Vojtěchem Mikšů a na páté desce Standa Mezlík s Danielem Kubíčkem. Velkolepý návrat se po delší odmlce způsobené zdravotními problémy povedl Miroslavu Michálkovi, který na sedmé šachovnici porazil bílými figurami Pavla Strádala (nomen omen, černý skutečně trpěl jako zvíře:-)).

8
7
6
5
4
3
2
1
a b c d e f g h
Partie Michálek - Strádal po 21. tahu bílého 

V této pozici následovalo nepříliš moudré 21. - Jd5 (namísto Jd7 nebo Ve6), načež přišlo 22. Df5 s okamžitým koncem.

Pohled na 1. - 4. šachovnici

Na osmé šachovnici si hravě poradil Miroslav Zachariáš s Jaroslavem Machotkou, podobné to bylo i na šesté desce, kde černými přehrál Jarda Huňáček Josefa Studničku. Precizně si - ostatně jako vždy :-) - vedl v koncovce Vláďa Uher, jenž bezchybně přetavil převahu pěšce a získal celý bod proti Jaroslavu Strádalovi. Černý Petr včera bohužel zbyl na našeho lídra Jana Tesaře, který prohrál s Robertem Pavlíčkem.

8
7
6
5
4
3
2
1
a b c d e f g h
Partie Tesař - Pavlíček po 18. tahu černého 

V postavení na diagramu se hrálo v podstatě vynucené 19. axb4 Jxe1 20. Dd1 Jxg2 21. Dxg4 Jxe3 22. fxe3 Dxe3+ 23. Kg2 c3 24. bxc3 Dxc3 25. Vb1 Sh6 26. Dd1 Dd3 a zde počítač hodnotí pozici jako rovnou. Oběť jezdce je totiž korektní, na bílého krále fouká a na dámském křídle má bílý figurky velmi nešťastně rozmístěné, navíc černý srovná i materiál (3 pěšci za figuru).

8
7
6
5
4
3
2
1
a b c d e f g h
Tesař - Pavlíček po 26. tahu černého 

Honza se ovšem v časové tísni zmýlil a vyrobil dva blundry za sebou: 27. Df3? Dc2 28. De4 Vc8 29. Sb2?? Dxd2+ 0 - 1.

Nevadí, hlavně, že cíl je splněn. Finis coronat opus. Můžeme bouchnout šampaňské a slavit postup do II. ligy! Oddechl sis, Romane:-)?

Závěrečná tabulka - KP Vysočina

Aktualizováno Úterý, 07 Červen 2011 16:58  

Podporují nás

NOBEL SYSTEM – informační a redakční systémy, elektronické obchody, webové stránky, internetový marketing, IT poradenství a školení, grafické návrhy

Poslední aktualita

Tento víkend bude v Brně patřit šachu. Vše začne v sobotu 4.6.2016 tradičními Bleskovkami Zdeňka Páska, na jejichž pravidelnost každou první sobotu v měsíci si už všichni zvykli. Tedy jen zopakuji, že místem konání je již rok čajovna Utopia na Divadelní 3 (bývalé kino Kapitol na Malinovského náměstí, jedna tram zastávka z Hlavního nádraží nebo pěšky) a s ním rovněž již víceméně tradiční začátek od 10.00. Příjemný cenový fond, 6 - 10 cen dle počtu účastníků, vklad 50,-Kč.

Celý článek...